Jdi na obsah Jdi na menu
 


NAROZENINY - 2 ROKY

Dne 14.3.2009 tomu bylo přesně dva roky, co přišlo mé vysněné štěňátko na svět.

Přeji mu hodně zdraví do dalších let, jako měl doposud a byl tady s námi ještě spousty let.

(foto - Lucky a jeho narozeninový den)

Obrazek

My great dane is a big part of my life

Obrazek

14.7.2008

Ve dnech 3.-12.7.2008 jsme se zúčastnili výcvikového tábora německých dog v Josefově u Hodonína. Počasí vyšlo dobře, někdy byl hic, ale byly i příjemné dny se zataženou oblohou.

Nadšenci odjížděli už v šest hodin ráno na stopy (my mezi ně nepatřili),avšak v sedm hodin už jsme byli na place a pilně cvičili. Během dne jsme jezdili k vodě, věnovali se hrátkám s jinými psy, procházkám, ale i obranám, které Luckýčka obzvláště bavili. Navštívil nás p.doktor Štourač, který nás poučil moc zajímavou veterinární přednáškou a také jsme shlédli záchranářskou práci hodonínských psů a stopování nám ukazoval samotný novodobý mistr světa.

Téměř na poslední chvíli jsem se rozhodla složit zkoušku ZOP, což se nám v pátek, den před odjezdem úspěšně podařilo. Měla jsem takovou radost a neustále myslím na slova paní Ivy Andersson ze Švédska, že pro mě v tu chvíli udělal tolik, že na něj musím být opravdu hrdá. A taky že jsem. Bylo na něm hodně vidět, že chtěl za druhým psem, který byl v odložení a po odepnutí z vodítka, kdy jsme měli předvést poslušnost bez vodítka mi trošku zatuhlo v žilách, avšak Luckýček po psovi jen hodil očkem a vydal se následovat mě. A nejobávanější disciplína - přejít po nepříjemném terénu a usednutí na plachtu - prošla opravdu bezproblému (den před tím jsem se to snažila nacvičovat a opravdu neúspěšně, plachtu vždy přeběhl, či přeskočil, avšak posadit se na ní odmítal).

Týden uběhl velice rychle a jen těžko se mi opouštělo toto krásné místo. Příští rok se tam rozhodně vrátím a za čtrnáct dní už nás čeká Kolín :-).

Obrazek

foto při skládání zkoušky ZOP (od pí.ing. Zúzi a Ondry)

Foto bude zde, později doplním.

2.7.2008

Tak rok se s rokem sešel a mi za dva dny razíme na tábor ND. Jedeme do Josefova u Hodonína, nikdy jsem v těchto místech nebyla, tak se moc těším! S vkládáním fotek na web jsem na štíru, ale po táboře se bude na co koukat :-). A doufám, že se naučí Luckýček plavat, zatím má odvahu jen do této hloubky...

Obrazek

18.6.08

!!Máme nový přírustek!!

Je to čtyřtýdenní mláďátko zakrslého berana a krásně nám ladí k Luckýčkovi. Zatím si rozumí, králíček je hrozně krotký a Luckýček už ho celého olízal :-) Bohužel zatím nevím, co to je, takže se nejspíš bude jmenovat Ímo (nic to neznamená, je to prostě jméno :-) ), je to totiž takové neutrální na obě pohlaví.

Obrazek

21.5.08

Ahoj :-) začalo zkouškové období, takže drtíme a drtíme...Brzy přibydou i nové fotky, protože když se člověk musí učit, tak je jasný, že se snaží dělat všechno možné, jen aby se nemusel učit :-) Odjíždíme se učit na vesnici, tak snad budou nějaké hezké fotky z tohoto prostředí ...

Jinak máme v plánu jet o prázdninách na oba výcvikové tábory německých dog ( Josefov u Hodonína a Kolín) a také bychom se rádi zúčastnili klubové výstavy. Na více akcí bohužel nemáme povolenou dovolenou :-( tak pac!

Obrazek

24.3.08

Dne 23.3. jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Praze! Luckýček se samozřejmě nezapřel a celou dobu byl jak z divokých vajec, ale po nastoupení do kruhu docela překvapil ( když pominu jeho usilovné snažení o získání granulek v misce na kraji kruhu).

Nejobávanější ukazování zubů proběhlo překvapivě výborně a předvedení na to, že jsme ještě pořád dost velký začátečníci a oba se učíme, tak prošlo také celkem dobře. Bylo nám řečeno, že má hezkou mohoutnou hlavu, ale tělo má úzké a hubené, tudíž vypadá jak kachna :-). I přesto jsme však dostali v konkurenci dalších tří psů ocenění velmi dobrá 1. Jelikož všichni byli oceněni touto známkou, Lucky vlastně tuto třídu vyhrál,a proto si této známky velmi cením a jsem na svého psa náležitě hrdá!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Další foto zde: http://jaine.rajce.idnes.cz/vystava_MVP_Praha_08/

20.3.08

Tak máme tři dny před výstavou a přípravy jsou v plném proudu! Bohužel se potýkáme s potížemi - praskl nám polštářek na přední pacce na dvou místech...někdy Luckýček kulhá někdy ne..a jelikož je zvyklý každý den tak dvě hodky lítat venku na procházce, tak je velice těžké ho udržet v klidu, o což se teď snažím, aby se mu to zahojilo a mohli jsme jet na výstavu. Je to tedy v rukou osudu :-)

Luckýšek 1 rok

Obrazek

Obrazek

Lucky a jeho hračky

Obrazek

4.2.08

Tak se po dlouhé době s Luckýkem zase ozývámeNa zdejším cvičáku se chceme stát členy, neboť shledávam Luckýka velice talentovaného a máme tedy zálusk na zkoušku ZOP, to je však ještě daleko. Zatím cvičíme asi nějak takhle...

Obrazek

tady se labradorce Sisi podařilo Luckýka položit na lopatky a Luckýka to hrozně lechtá :-)

Obrazek

Jelikož se v březnu chystáme na výstavu, trénujeme ukazování zoubků, abychom v kruhu nedopadli opět jako Pat a Mat, kteří se nedokáží domluvit :-) I si občas zapozujem na výstavní postoj.

Obrazek

Krásná hlavička

Obrazek

12.1.08

Na Luckýka už se nezlobím, tolik se zas nestalo, jen tu knížku zaplatím, jelikož byla z knihovny, je to totiž hrozné zlatíčko! Už má i kamarádky na hraní, které mu stačí :-) tedy on nestačí jim, pořádně ho vždycky uhoní, jsou sice stejně staré, ale jsou mrštnější a obratnější. Také už konečně umíme štěkat na povel, dostal od kamaráda Lukáše véélikánského plyšového hada, bez kterého se doma ani nehne, neustále ho tahá všude s sebou a také poprvé v životě viděl pštrosa! Fotky dodáme. Jsme také přihlášení na naší první letošní výstavu - na mezinárodní výstavu do Prahy.

Občas také využíváme Luckýkova dotěrného mazlení..Když totiž začne řádit a my chceme, aby byl v klidu, stačí ho hladit, to on strašně miluje a hrozně ho to uspává. To se pak sebere do pokojíčku do postele a spí...

Co se týče vztahu Viky versus Lucky, tak Viky je stále pořád šéf a dokonce to dospělo do takové fáze, že Luckýk bez ní nedokáže ani usnout. Pokud nejdou spát společně, tak Luckýk vyje, dokud mu jí tam někdo nepřinese, je mu jedno, že si zaleze do svého pelíšku, stačí mu pocit, že tam není sám. Na Viky už ale bohužel přichází stáří, má zákal v očích a přestává i pomalu slyšet...nebo se jí to alespoň daří dobře předstírat, protože nám není jasné, jakto že se venku ani neotočí, když jí voláme, ale jakmile někdo začne chroupat papriku, kterou ona miluje, tak to slyší téměř z jakékoliv místnosti.

7.1.08

Lucky: Ahoj, tak jsem se rozhodl, že vám napíšu. Panička je totiž nějaká divná, tak to musím udělat za ní...to máte tak, ona totiž vůbec nemá smysl pro mojí touhu po vzdělání. Jako dobře, už jednou mi vynadala, když jsem si pročítal její sešit z mikroekonomie, prej že jsem jí zničil půl roku práce nebo co...no dobře no..To jsem ale pak jednou přišel do méého pokoje a na mojí posteli ( na noc jí teda pučuju paničce) byla véliká kniha - Ekonomie od světoznámého Samuelsona. No tak jsem si myslel, když né sešity, tak mi tu alespoň nechala tuto krásnou knihu. Nejdříve jsem si důkladně prohlédl vazbu a poté jsem se pustil i do obsahu. No nebudu vám vyprávět, jak zas neměl nikdo pro mě pochopení...

24.12.07                         Luckýnkovo první Vánoce

Dnes měl Luckýk své úplně první Vánoce v životě. Když přicházel ke stromečku, byl u vytržení z prskavek a také společně s Viky každý dostali svůj balíček a celý večer jsme o nich nevěděli. Letos jsme také poprvé měli umělohmotný malinký stromeček, abychom předešli případným pádům...

Obrazek

29.11.07

Luckýnek byl nachlazený a měl rýmu a takto se léčil...

Obrazek

a takhle už blbne teď - pokouší se dotknout špičkou jazyka nosu :-)

Obrazek

nepovedlo se...

Obrazek

19.11. 07

Dne 18.11. 07 jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Praze. Lucky byl téměř k neudržení, neustále chtěl za ostatníma psama a se spoustou si také vyhrál. Setkal se tam se svojí kamarádkou Qeirou, která poskytla fotky a také video, ale bohužel pro jeho velikost se mi nedaří ho vložit na internet... Za fotky také děkuji Lenče od Kerrynka, která nám udělala naprosto profesionální fotky :-).

Při posuzování byl největší problém ukazování zubů, ač to doma trénujeme, tam bylo příliš rušno, chtěl za psama co byli podél kruhu a na nějaké ukazování zubů mi kašlal :-). Nakonec dostal VN1 ve třídě dorostu, kde byl jediným zástupcem.

11.11. 07

Luckyho první sníh v životě...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3.11. 07

Můj Luckýnek je pod tou zvěří... :-)

Obrazek

23.10. 07

K tomuto dni Lucky měří cca 75cm a váží 45kg. Co se týče výživy, nyní krmíme Boschem 800g denně a konkrétně dnes jsem mu uvařila lososí maso s rýží :-). Každý den také dostává kloubní výživu pro koně Alavis.

18.11. 07 jsme přihlášeni na mezinárdní výstavu do Prahy v Letňanech. Přijeďte nás podpořit!

16.10. 07

Dne 13.10.  jsme si zpříjemnili část soboty. Jeli jsme do Plzně k chovatelům Čelakovským, sešla se skupina o osmi psech ( čtyři dogy, bearded kolie, bernský salašnický pes a labradorka) a při společné procházce se cvičilo. Mimoto se Lucky vyblbnul s psíkama, vůbec nevěděl kam a na koho dřív skočit :-). Také jsme zkoušeli stopu, kterou poprví a naposledy dělal na táboře a velice mě překvapil, s jakou vervou se do toho pustil a jak mu to šlo a hlavně že ho to baví. Určitě v tom budeme pokračovat a těšíme se na další výlet do Plzně :-)

10.10. 07

moje dvojka :-)

Obrazek

12.9. 07

O víkendu jsme byli v horské chatě na Hnačově. Byl to krásný víkend, nádherná příroda, milý člověk a hlavně všude psy :-). V sekci Lucky jsou některé fotky

teta Jája :-)

Obrazek

6.9. 07

a tady tedy dospělácký obojek z blízka :-)

Obrazek

Obrazek

6.9. 07

Lucky se pomalu mění v dospěláka!! Minulou sobotu totiž nastal v jeho životě velký zlom! Dětský obojek mu začal být malý, tak dostal dospělácký - opravdový kožený obojek. Je zde pár fotek z procházky, byl i poprvé v Německu, nebot´ jsme šli po nedaleké eurostezce :-). A hlavně si všimněte jeho krásného obojku :-)

Lucky na Loretě

Obrazek

Obrazek

poprvé v Německu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

30.8. 07

Dne 25.8.07 se Lucky zúčastnil své první výstavy a to klubové výstavy německých dog ve Zbraslavy u Brna a byl ohodnocen známkou Velmi nadějný 2 v konkurenci čtyř psů ve třídě štěňat. Máme obrovskou radost a Luckymu se tam moc líbilo, bylo tam 215 dog, takže všude samí takový jak on :-). Choval se moc hezky a ukázněně, což taky překvapil :-). Koukněte se na fotky v sekci Německé dogy, mezi nimi se mihneme i my :-)

Obrazek

18.8. 07

Takže jsem se dozvěděla, že dnes má svátek nejen má sestřenice :-) ale i podle psího kalendáře Lucky! K dnešnímu dni je i zvážený a změřený, váží 32kg a měří 65cm. Také přesně za týden budeme na první výstavě - klubové výstavě ND ve Zbraslavy u Brna, tak se tam moc těšíme...teda hlavně já, Lucky nevim, moc mi své názory nesděluje :-)

Obrazek

14.8. 07

Omlouvám se, že zde nejsou žádná nová fota, ale bohužel počítač jaksi onemocněl...Chudáček, má virózu - trojského koně - a nemůžem se toho zbavit.

Mimochodem Lucky má dnes narozeniny, jsou mu pět měsíců, ale zatím mu žádná gratulace nepřišla...

A pro ty, co sledují např. videa, tak určitě pochytili, že Lucky má novou kamarádku. Jmenuje se Magie a je to kříženka anglického mastifa a neapolského mastina. Má jí moc rád, neustále jí chytá za krk a snaží se jí udávit :-)

Lucky a Magie

Obrazek

Lucky a americký buldog Coudy

Obrazek